راز پایدار ماندن سایتهای بهینه سازی شده در سال ۲۰۱۵

پست شده در بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ در بهینه سازی سایت


 

کیفیت محتوا،ترافیک بیشتر،کسب و کار بیشتر

 

در سالهای اخیر بهینه سازی سایت به طور چشمگیری تغییر کرده است.و این موضوع باعث شده که بسیاری از متخصصان SEO ( بهینه سازی سایت)در مورد تغییرات پیش رو نگران باشند.اما در حقیقت برای کسانی که از یک طرح بهینه سازی پایدار برای سایتهای خود استفاده می کنند،هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

در سال ۲۰۱۴ بروزرسانی الگورتم پاندا به تنهایی باعث بوجود آمدن بی نظمب محتوایی در بسیاری از وب سایتها شد.بروزرسانی کبوتر باعث بهبود نتایج بهتری برای جستجوهای محلی شد،بروزرسانی HTTPS/SSL اعتبار بیشتری به سایتهای ارائه شده داد و  با بروزرسانی پاندا محتوای موجود در صفحات سایت در همه جا بهبود یافت.بنابراین آنچه که در سال ۲۰۱۵ از شما انتظار می رود،این است که چگونه یک سئوی پایدار ایجاد کنید تا در صورت ایجاد هر گونه تغییری در الگوریتم های جستجو همچنان در صفحات اول گوگل پایداری خود را حفظ کنید. ما در اینجا ۹ نکته ی مهم را به شما یادآور می شویم که این نکات راز ماندگاری شما در رتبه بندی های اول موتورهای جستجو در سال ۲۰۱۵ خواهند بود.

نکته ۱:ایجاد محتوای با کیفیت

گوگل می تواند ساتیهایی که محتوای خوبی دارند و همچنین آنهایی که کیفیت محتوای پایین و نامناسبی دارند و یا متنهای کپی شده از سایتهای دیگر را تشخیص دهد.اگر می خواهید از همین حالا موفقیت خود را در سال ۲۰۱۵ ببینید باید یک محتوای با کیفیت بالا بر روی وب سایت خود داشته باشید.گوگل به سایتهایی که محتویات بهتر و سازگار با موضوع سایت ارائه می دهند،پاداش می دهد و این پاداش شامل ترافیک بیشتر،کسب و کار بیشتر،و درآمد بیشتر است.بنابراین کیفیت محتوا را بر کمیت ترجیح دهید.

محتوای با کیفیت در سایت

کلیدواژه ها هنوز هم یک عامل در موتورهای جستجو محسوب می شوند.اما با بروزرسانی الگوریتم مرغ مگس خوار در سال ۲۰۱۳ راه های استفاده،مشاهده و جستجوی آنها بطور چشمگیری تغییر کرده است.این الگوریتم عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بهترین نتیجه را بر اساس خواسته های کاربران نمایش می دهد.بنابراین استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با مطالب سایت به منظور بدست آوردن رتبه بالاتر ضروری است.

نکته ۲: ساخت لینکهای موثر

در پنج سال گذشته نحوه اشتراک گذاری لینک ها در سراسر اینترنت و بین سایتها تغییر چشمگیری داشته است.گوگل زمان زیادی را صرف کرد تا از لینکهای غیرمرتبط یا تکراری که تنها به منظور بالا بردن رتبه سایت استفاده می شوند،جلوگیری کند.لینک ها هنوز هم یک عنصر بسیار مهم در تعیین رتبه بندی سایتها در موتورهای جستجو هستند.اما در سال ۲۰۱۵ تنها راهی که بتواند از لینک ها به نفع خود استفاده کنید،بکارگیری صحیح آنها در سایت است.یعنی استفاده از لینکهای مرتبط با موضوعات سایت خود و همینطور قرار گرفتن لینک مطالب شما در سایتهای مرتبط.اگر مطمئن نیستید که لینک شما در سایتهای دیگر قر

ار میگیرد یا نه،ما یک راه حل خیلی ساده به شما پیشنهاد می کنیم.جذاب باشید! نوشتن مطالب جذاب و پرمحتوا کاربران را ترغیب می کند تا مطالب شما را با افرادی که علاقه مندند،به اشتراک بگذارند.

و نکته ی دیگر اینکه اگر می خواهید رد سال ۲۰۱۵ نیز نگاه ها به سمت شما باشد،باید از لینکهایی که به رتبه بندی سایت شما آسیب می رسانند و یا حتی ممکن است آن را به یک سایت اسپم تبدیل کنند،به شدت دوری کنید.

نکته ۳:استفاده از گوگل پلاس

از سال ۲۰۱۳ گوگل پلاس به یک رقیب جدی برای سایر رسانه های اجتماعی همچون فیسبوک و توئیتر تبدیل شد.و هر چند در ابتدا محبوبیتی که سایر رسانه های اجتماعی در بین کاربران دارند را نداشت اما به دلیل امکاناتی همچون ایندکس شدن پستها توسط غول موتورهای جستجو(گوگل) و رتبه بندی آنها در در صفحه نتایج جستجوی گوگل،توانست ترافیک بیشتری را به سمت وب سایتها بکشاند.اگر هنوز برای سایت خود یک صفحه گوگل پلاس تهیه نکرده اید،اکنون زمان آن است ! در سال ۲۰۱۵ منتظر بازدیدکنندگان بیشتری برای وب سایت خود باشید و حتی دوستان و مشتریان خود را تشویق کنید که به دایره ی دوستان شما در گوگل پلاس بپیوندند و پستهایتان را لایک کرده یا به اشتراک بگذارند.آن وقت با بزرگ و بزرگ تر شدن دایره ی دوستان و تعداد لایکهای بشتر روی پستهایتان خواهید دید که چطور افراد با جستجوی مطالب مرتبط با سایت شما در موتورهای جستجو براحتی به نام تجاری شما می رسند.

گوگل پلاس

نکته ۴:نوشتن عنوان خوب برای برچسب ها:

برچسب عناوین(عنوان صفحات سایت) یکی از عوامل بهینه سازی سایت در بیشتر از یک دهه بوده و در سال ۲۰۱۵ نیز همچنان به عنوان یک فاکتور مهم مطرح خواهد بود.نوشتن یک برچسب عنوان خوب همانند تیتر یک روزنامه است که می تواند توصیفی از یک بخش یا یک صفحه ی سایت باشد.و کاربر را با توجه به کلیدواژه ای که جستجو می کند،به سمت سایت  شما هدایت کند.دقت کنید که موتورهای جستجو بسیاری از کلیدواژه های خود را از درون همین برچسب عنوان پیدا می کنند.بنابراین متناسب بودن عنوان با محتوای وب سایت شما در درجه ی اول اهمیت قرار دارد.

نکته ۵:صحبت کردن مردم در مورد نام تجاری شما

یک فاکتور مهم برای سئو (بهینه سازی) در سال ۲۰۱۵، اشاره به نام تجاری شما است.سعی کنید خدمات و مطالب شما آنقدر مفید و کاربردی باشد که مردم در مورد نام تجاری شما صحبت کنند،محصولات شما را در وب سایت خود به دیگران پیشنهاد دهند، و یا از مطالب شما به عنوان منبعی در وب سایت خود استفاده کنند.به عبارتی ساده تر سعی کنید با ارائه مطالب و خدمات مفید بر سر زبانها بیفتید.با توجه به مشاهده رتبه بندی سایتها در گوگل و تجربه ای که در چند سال اخیر در این زمینه داشته ام می توانم بگویم که این عامل حتی ممکن است بزرگترین فاکتور در بهینه سازی سایت در سال ۲۰۱۵ می باشد.یک راه برای رسیدن به این امر می تواند بالا بردن کیفیت مطالب سایت شما باشد.با افزایش مطالب پرمحتوا در سایت و به اشتراک گذاری آنها توسط افراد مختلف در رسانه های اجتماعی شانس شناخته شدن و شهرت شما هم بیشتر خواهد شد.

نکته ۶ : استفاده از آدرس اینترنتی مناسب برای سایتها

داشتن یک آدرس اینترنتی مرتبط با موضوعات صفحات داخلی سایت باعث می شود کاربران تصویر روشنی از آنچه شما ارائه می دهید،داشته باشند.به عنوان مثال اگر در سایت خود صفحه ای با عنوان “نمونه کارهای وب دارید،می توانید آدرس آن را به صورت www.gilsoo.ir/samples-web.htmlبنویسید.(که بجای gilsoo.ir باید نام برند و دومین خود را بنویسید).

اگرچه این فاکتور به عنوان یک بخش بزرگ در بهینه سازی سایت شما محسوب نمی شود و همچنین یک سیگنال بزرگ برای موتورهای جستجو نیست اما سایت شما را به یک سایت بهتر و سازمان یافته تبدیل می کند.

نکته ۷:زمان بارگذاری سریع

گوگل میلیون ها دلار هزینه کرده است تا زمان بارگذاری سریع را برای نتایج جستجو ارائه می دهد. هزینه کردن چنین مبلغی برای کاهش زمان بارگذاری در حد چند صدم ثانیه نشان دهنده ی اهمیت این موضوع است که کاهش زمان لود سایت شما و بارگذاری سریع تر می تواند تاثیر بسیار زیادی در محبوبیت سایت شما توسط موتورهای جستجو و همچنین کاربران داشته باشد.

نکته ۸: اجتماعی شوید!

رسانه های اجتماعی همواه بخش بزرگی از استراتژی های بهینه سازی سایت را تشکیل می دهند. و در سال ۲۰۱۵ نیز ارزش رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از عواملی که بر الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر دارد،بیشتر خواهد شد.برای افزایش اعتبار نام تجاری خود در موتورهای جستجو از طریق رسانه های اجتماعی رعایت دو نکته ضروری است؛اول ارائه محتوای با کیفیت، و دوم انتخاب رسانه اجتماعی قوی. اگر می خواهید از طریق شبکه های اجتماعی ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید،پس باید از شبکه های اجتماعی محبوب و پرکاربرد استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطالب شما از طریق رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک (facebok)،توئیتر(Twitter)،گوگل  پلاس (Google+)،واتس اپ(WhatsApp)،لاین(Line) و اینستاگرام (Instagram) می تواند رتبه ی سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود دهد.

نکته ۹: سازگاری سایت با دستگاه های هوشمند و تلفن همراه

بهینه سازی سایت برای دستگاه های تلفن همراه موضوع تازه ای نیست اما در سالهای آینده اهمیت و لزوم داشتن آن برای وب سایتها مهم تر می شود.به منظور برنده شدن در رقابت رتبه بندی موتورهای جستجو شما باید طرح بازاریابی تلفن همراه داشته باشید و وب سایت خود را برای استفاده در موبایلها بهینه سازی کنید.در عصری که بسیاری از مردم از تلفنهای هوشمند و تبلت ها برای جستجوهای اینترنتی خود استفاده می کنند،بسیار ضروری است که شما با یک طرح سایت متناسب با انواع دستگاه های هوشمند در عرصه ی اینترنت حضور پیدا کرده و آماده ی رقابت با رقیبان خود برای توسعه ی کسب و کارتان باشید.

شبکه اجتماعی

در حقیقت فاکتورهای خیلی زیادی برای بالا بردن رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو وجود دارد که در این مقاله با عامل های پراهمیت تری که برای بهینه سازی در سال ۲۰۱۵ ضروری می باشد،اشاره کردیم.به منظور ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق شما باید مهارت بکارگیری فاکتورهای مهم بهینه سازی را داشته باشید.اگر بخواهید می توانید روی فاکتورهای دیگر هم تمرکز کرده و از آنها برای بالا بردن رتبه سایت خود استفاده کنید اما قبل از آن باید بتوانید این ۹ عامل مهم بهینه سازی را به شیوه ای استادانه در سایت خود بکار گیرید.

  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در توئیتر
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
  • اشتراک گذاری در لاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در تلگرام بپیوندید

تلگرام گیل سو

طراحی و برنامه نویسی توسط ایده های نوین گیل سو

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت ایده های نوین گیل سو می باشد